Nieuws

Een overzicht van het Ronald McDonald nieuws

21-06-2018

Verslag XXL (84e) Ronald McDonald Business Breakfast - 19 juni - de Spiegel

Verslag XXL (84e) Ronald McDonald Business Breakfast –19 juni  2018 – de Spiegel

 

Het is als de bakker die zijn eigen brood aanprijst, maar wat was het een gaaf ontbijt vanmorgen in de Spiegel en wat waren daar veel mensen getuige van! Met zoveel aankondigingen vooraf over dit XXL-ontbijt, waarin we het 15-jarig bestaan van Ronald McDonald Huis Zwolle en het 5-jarig bestaan van de Huiskamer vierden, moesten uiteindelijk alle aanprijzingen van “het grootste ondernemersontbijt van het oosten van Nederland” tot “een unieke happening die u niet mag missen” natuurlijk nog wel worden waargemaakt!

Maar dat is o.i. meer dan gelukt… de opkomst was geweldig, de ontvangst in de foyer met muziek van de Zaak sfeer verhogend en de opening door Peter Vader, in gesprek met de ambassadeur van Ronald McDonald Huis Zwolle, Jacco Eltingh, was al een prima binnenkomer. Enthousiasme ook over het filmpje waarin het eerste hartenbrood aan Jacco werd overhandigd. Dit hartenbrood werd een paar weken voor het ontbijt bij de leden van de Ronald McDonald Business Breakfastclub thuisbezorgd door studenten van de opleiding Manager Transport & Logistiek van het Deltion College. Een taak waar zij zich meer dan voortreffelijk van hebben gekweten!

Burgemeester Henk Jan Meijer die daarna op het podium verscheen, roemde Zwolle om het samenwerken en de steun voor het Huis vanuit het bedrijfsleven.

De film Sara, een prachtige aangrijpende film over het kindje van wie de ouders acht weken in het Huis verbleven, en de daarop volgende toespraak van Richard van Lingen (neonatoloog en bestuurslid van het eerste uur) maakten veel indruk en deden de zaal even verstillen. Van Lingen vertelde hoe belangrijk het voor een kindje is dat een ouder dichtbij is als het in het ziekenhuis ligt. Vroeger ging dat wel anders en daarom is het zo fijn is dat het Ronald McDonald Huis is opgericht.

De feestsfeer keerde snel weer terug met de rake rap van Philip van Vorstenbosch die door de hele zaal, aanvankelijk wat aarzelend, maar al snel enthousiast, werd mee gerapt!

Vervolgens kwam Lianne op het podium en bedankte iedereen die zijn of haar steentje had bijgedragen aan dit fantastische ontbijt: de ontbijt- en lustrumsponsoren, de leden, de studenten van het Deltion College, de bestuursleden van het eerste uur en het huidige bestuur, de stuurgroep en niet in de laatste plaats haar eigen team: Petra van de Veer, Esther Korpershoek én Melanie van Riel. “De droom van ons team”, aldus Lianne, “is om ook de komende jaren met steun van u allen, heel veel gastvrijheid te bieden aan onze gasten en hen nog heel wat ontbijtjes te serveren!”

RMD XXL ontbijt klein 3

Jan Nabers bedankte, samen met de andere stuurgroepleden Annet van Limburg en Joke Vrolijk (Tanja Geurtse en Pim van der Wildt waren verhinderd door vakantie), alle leden voor hun steun in de afgelopen jaren. Daarna nodigden zij de mensen in de zaal uit voor het ontbijt dat -tot verrassing van velen- achter het doek al klaarstond op het podium. Alle gasten die het Huis een warm hart toedragen, kregen vervolgens een fluorescerend hartje opgespeld en een glas champagne overhandigd om samen op het Huis te toasten.

Daarna was het tijd voor heerlijke hapjes, muziek van De Zaak en nog een toespraak van Lianne waarin het oude en huidige bestuur in het zonnetje werden gezet. Daar hoorde volgens haar een mooi cadeau bij: een prachtig, door ondernemend kunstenaar Marieke Brouwers vervaardigd, schilderij. Lianne gaf aan dat het bestuur geen zeggenschap heeft over de plek waar dit schilderij komt te hangen, want die is al bepaald ;), t.w. in de hal bij de trap van het Huis.

Tot slot was er nog een speech van Stefan van Dijk, voorzitter van het bestuur van het Ronald McDonald Huis die aan alle toespraken weinig had toe te voegen, of het moest zijn dat ook vanuit het bestuur Lianne, de stuurgroep en de leden werden bedankt voor hun onvoorwaardelijke steun gedurende de afgelopen jaren.

Het bleef nog lang gezellig. Een ontbijt waar we met een goed gevoel op terug kunnen kijken mede dankzij de inzet van alle sponsoren die we onderstaand nog één keer vermelden.

Klik hier voor het fotoverslag met dank aan Henrieke van Assen Fotografie 

 

Een fijne zomer gewenst en tot ziens bij het septemberontbijt bij de “Eekwalondernemers”, waarvoor de uitnodiging twee weken voor de geplande datum – 18 september- in uw mailbox verschijnt.                                             

Met vriendelijke groet,

Joke Vrolijk – stuurgroep RMcD BBC Zwolle, mede namens Tanja Geurtse, Annet van Limburg, Jan Nabers en Pim van der Wildt

 

Aan dit ontbijt werkten mee: 
Advice | Bakkerij van der Most | Bureau Pré | Evenetent | Feest & Culinair | Henrieke van Assen Fotografie | imBeeld | Koperen Kees | let’s stay tuned |McDonald’s Heerde Kampen & Zwolle | Multicopy | PBN Music & Events | Peter Vader Trainingen | Present-IT |Robert Exoo | Stern Partyservice | Zwolse theaters 

Onze Lustrumpartners zijn: 
4IT Professionals |  ACON | Arslan & Ter Wee Advocaten | Beljon + Westerterp | Craft |Deltion College | EG Group | GGN | Hemmink | Impres | JOUW bureau |KRC Van Elderen accountants | Kroese Tempert Makelaars | Pouw | Scania | UTS Hersevoort  | Van Norel Bouwgroep  | Van Wijnen  | Wecovi